سئو و بهینه سازی

نام تنها زنی که اسمش در تذکره الاولیا عطار آمده چیست ؟ رابعه عدویه

دسته بندی: اخبار
317 views

رابعه عدویه – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/رابعه_عدویه

نام او را از این جهت رابعه گذاشتند که فرزند چهارم خانواده بود. رابعه یکی از کسانی است که فریدالدین عطار در کتاب تذکره الاولیایش از او یاد کرده است. … هم‌دوره بودن و شاید دیدار رابعهٔ عدویه با حسن بصری قابل تردید است، زیرا حسن بصری در سال ۱۱۰ ….. مسلمان · نویسندگان اهل عراق · نویسندگان زن اهل عراق · نویسندگان زن سده ۸ (میلادی).

گنجور » عطار » تذکرة الأولیاء » ذکر رابعه عدویه رحمة الله علیها

ganjoor.net › عطار › تذکرة الأولیاء

چون زن در راه خدای مرد بود او را زن نتوان گفت. … نقل است که آن شب که رابعه به زمین آمد درهمه خانه پدرش هیچ نبود که پدرش سخت مقل … پس در میان راه خر مرا مرگ دادی و مرا به بیابان تنها گذاشتی. … آمدند که همه در منزلگاه اول فروشدند که نام و نشان ایشان در دو عالم از هیچ مقام برنیامد. … و به بصره آمده و در صومعه معتکف شد و به عبادت مشغول گشت.

زن در آینه شعر فارسی / فریدالدین محمد عطار نیشابوری

www.hawzah.net/…/زن-در-آینه-شعر-فارسی-فریدالدین-محمد-عطار-نیشا…

در عرصه نثر تذکرة الاولیاء را نوشت و دفتر زندگی صد عارف را با قلم شیرینش نگاشت. … در اینجا مجالی فراهم آمده است تا به زن و جایگاه او در زمانه عطار بپردازیم و ببینیم دیدگاه این ….. یاران شیخ به حرم باز می گردند و شیخ را در روم تنها می گذارند. …. پارسایان و زاهدان که در میان رجال زهد و پرهیز، نام رابعه عدویه زن زاهد بصری به چشم می خورد.

آموزش ادبیات سوم راهنمایی – درس شانزدهم زن پارسا

adab3vom.mihanblog.com/post/30/offset/60/comment_id/…/forward

۱۰ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. – از کتاب تذکره الاولیای عطّار نیشابوری … گفته‌اند شبی که رابعه ( رابعه‌ی عدویّه از زنان خداشناس ، پارسا و بزرگ قرن دوم … نقل الست : گفته‌اند / رابعه : در لغت به معنی چهارم ( در این جا اسم زن عارف … من تنها و بدون مادر و پدر هستم و دست صاحبم گرفتار و ناراحت و آزرده هستم. …. ۲- چرا درس با عنوان « زن پارسا » آمده است ؟

عرفان و تصوف و رابطۀ آن با اسلام و بررسی زندگی رابعه عدويّه …

۲۹۰۹۹۰٫com › اخلاق و معارف

رابعه را صاحب كراماتي دانسته اندكه برخي در تذكرةالاوليا عطار آمده است. … «تنها کسی که در بین این جماعت بیشتر از عشق و محبت الهی دم میزند، «رابعه عدویه» است … «می گویند از رابعه عدویه– پارسا زنی از اهل بصره که از پیشروان قدیم صوفیه است- ….. قهرا اسم مخصوصی می بایست به آنها داده شود و آن نام «صوفی» است به مناسبت آن که این …

عرفان و تصوف و رابطۀ آن با اسلام و بررسی زندگی رابعه عدويّه …

prozhe20.ir › اخلاق و معارف

۴ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – سپس زندگي يكي از زنان عارف بصره،به نام«رابعه عدويّه»(متوفي … رابعه را صاحب كراماتي دانسته اندكه برخي در تذكرةالاوليا عطار آمده است. … «تنها کسی که در بین این جماعت بیشتر از عشق و محبت الهی دم میزند، «رابعه … «می گویند از رابعه عدویه– پارسا زنی از اهل بصره که از پیشروان قدیم …… crying, what, bully, angry …

حضرت عشـــق

www.piretarighat.blogfa.com/

كنیه رابعه عدویه ، ام الخیر و پدرش اسماعیل عدوی ، زاده بصره بود . وقتی رابعه … { هر زنی را كه می خواهندبه مقامات معنوی بستایند ، او را در ی و عرفان به رابعه مانند می سازند} . رابعه عدویه با ….. خشوع در نماز چیست؟ گفت: آنکه … تلخیص ار کتاب مستطاب تذکره الاولیای عطار ….. نام انجیر فقط یک بار و نام زیتون نیز هفت بار در قرآن آمده است.

یکشنبه سیاه تصوف توسط تابنده رقم خورد | پایگاه جامع فرق …

www.adyannet.com/fa/news/925

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. – رابعه عدویه خوش نام نبود{۲} این صحبت جناب تابنده در حالی است کهرابـعه اولیـن زن صوفی است که دوشا دوش مشایخ صوفیه « حسن بصری … و غیره » ریا ضت کرد که « عطار » در کتاب بنام « تذکره الاولیا » خویش … میفهمید نظر تصوف درباره این شخص چیست و اینگونه با فرمایشات خود نقاب از چهره خود بر نمیداشت.

عارف یا صوفی

darvish91.blogfa.com/

و در آینده گروهی خواهند آمد که مدّعی دوستی ما هستند و به سوی صوفی گری تمایل یافته … هر کس که نام صوفیه نزد وی برده شود و آنان را با زبان و دل انکار نکند از ما نیست، و هر …. علي )ع( به طور لاينقطع نه تنها در آدم و نوح و ابراهيم و موسي و عيسي و محمد تجسم …… در كتاب تذكرة الاولياء عطار نيشابوري و نفحات الانس عبدالرحمن جامي اين دروغ هاي …

ابرشهر – عطار نیشابوری

abarshahr.blogfa.com/tag/عطار-نیشابوری

زروند، که زادگاه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری است، یکی از مزارع و باغستان‌های … دولتشاه سمرقندی نیز تنها به «کدکن» به عنوان زادگاه عطار، اشاره می‌کند و …. عطار است، خوب به خاطر دارد که مادر بزرگش ( مادر مادرش رحمه‌الله علیهما) که زنی … (=مزار پدر عطار) به نام مزار شیخ ابراهیم یاد می‌کرد و او کسی نبود که از راه تذکره و …… رابعه عدویه. ۵٫

مثل مروارید

meslemorvariid.blogfa.com/1392/05?p=6

وی بیان کرد: در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: ˈپوشش و عفاف از آن جهت که یک امر … وی افزود: این اثر را در پاسخ به سوال های «علل بدحجابی در ایران چیست؟ ….. از جمله دیگر زنانی که در آثار عطار خودنمایی می کنند، لیلی در ۲۷ حکایت و رابعه عدویه در ۹ …. جز در تذکرة الاولیاء که فصل نهم آن درباره رابعه است، عطار در منطق الطیر پنج بار، …

ن مینماید. شهیدان قهرمانانِ حماسه ی عرفانی و آموزگارانِ معرفت و …

sasankhaksar.persianblog.ir/post/86/

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. – رابعه عدویه با توجه به اقداماتی که کرده و تحولاتی که درعرفان به عمل … و نیز در مقام عرفانی این زن بس که در تعریف صداقت و راستی بگوید که ….. نوهٔ شیخ ابوسعید ابوالخیر، محمد منور، در سال ۵۹۹ کتابی به نام اسرار …… عطار نیشابوری در تذکره الاولیاء او را خفیف از آن جهت میگویند که هر شب …… گفتند: محبت چیست؟

حکایت – شاخه نبات – blogfa.com

www.roohemojarad.blogfa.com/cat-1.aspx

۱- گريز از تنهايي بدين معني كه زن يا مرد فقط براي ….. آن شب که رابعه عدویه بدنیا آمد در خانه پدرش چندان جامه نبود. که او را در آن پبیچند … تذکره الاولیا عطار نیشابوری.

عطار نیشابوری – عقلانیت و معنویت

mahmoud.blogfa.com/category/14

عقلانیت و معنویت – عطار نیشابوری – هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید … ای خدای بی‌نهایت جز تو کیست چون توئی بی‌حد و غایت جز تو چیست …. منطق الطیر، تنها اثر عطار است که بیشترین توضیح، تفسیر و شرح بر آن نوشته شده و …… اولین کسی هم که مفهوم عشق را در شعر بیان کرد، زنی دیگر به نام رابعه قزداری بود.

ادبیات معاصر و نقد ادبی – مقاله

www.shahpar1.blogfa.com/post-12.aspx

نوشته حاضر ، در پی نوعی دسته بندی کرامات در تذکره الاولیای عطّار نیشابوری است و …. ک : قشیری،۱۳۸۱: ص ۶۵۰ ) و پاسخ رابعة عدویّه به حسن بصری که در حضور وی سجاده …. شیخ او را به مریدی حوالت کرد نام او سعید راعی گفت پیش او رو که ولایت کرامت به … این کرامت،در تذکره الاولیا، به صورت سخن گفتن در خت انجیر با شبلی ، آمده …

موردرد کیست – بزرگترین آرشیو وبلاگ های فارسی

mirzasenjedok-ba.smartfeed.ir/search/موردرد+کیست

۵۵ ثانیه پیش – کتاب تذكرة الاولیا شیخ فریدالدین عطار نیشابورى مشتمل‌ است بر یك … نخستین باب تذكرة الاولیا به حالات و سخنان امام جعفر صادق(ع) … در این کتاب از کسانی چون اویس قرنی، بایزید بسطامی، ابراهیم ادهم، رابعه عدویه، ابوح … تا حدی که جنید – رحمة الله علیه – گفت: «بایزید در میان ما چون جبرئیل است در میان ملایکه ».

نقد فلسفه و عرفان اصطلاحی – حجت الاسلام سید محسن طیب …

www.maktabvahy.com › تصوف و عرفان مصطلح

عطار نیشابوری کتابی دارد به نام « تذکرة الاولیاء»که در مناقب و کرامات اصحاب عرفان و تصوف نوشته است، امّا … درباره ی رابعه عدویه – مشهورترین زن صوفی- می گوید :

گپ گرافیک ۲ GapGraphic

gapgraphic.blogfa.com/cat-9.aspx

بر خدا چونکه تویی تنها حبیب … بخش هایی از تذکرة الاولیاء شیخ فرید الدین عطار نیشابوری …. گفتم : مرگ دل چیست ؟ … رابعه عدویه (رحمة الله علیها) : … در جمله‌اي مشهور كه برخي آن را حديث قدسي دانسته‌اند، آمده است:«كُنتُ كَنْزَاً مَخفيّاً خَلَقْتُ الخَلْقَ لِكَيْ اُعرَفْ»، … در وجود بشر، حقيقتي موجود است به نام عقل كه از راه حواس و از طريق چشم و گوش و.

BBC فارسی – فرهنگ و هنر – «نگاهی از چشم دو قدّیسه» – BBC.com

www.bbc.com/persian/…/arts/…/140822_l93_letter_from_london_407.sht…

۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – اگر کسی در معرّفی یک آدمی به شما بگوید که او قبلاً عضو «انجمن … اسمش «پیتر واردی» ست،(۹) دکتر پیتر واردی. … تنها چشمهای شماست که او باید از آنها با شفقت به جهانیان نگاه کند، … که مرا به یاد قدّیسه «رابعۀ عَدَویَه » (۱۱) در «تذکرة الاولیاء» شیخ عطّارنام او را از این جهت رابعه گذاشتند که فرزند چهارم خانواده بود.

تاریخ ادبیات

www.adabiat3.blogfa.com/cat-6.aspx

نام پدر عطّار ابراهیم (با کنیهٔ ابوبکر) و نام مادرش رابعه بود. … کدکنی بدين شرح است: اسرارنامه، الهی نامه، منطق الطير، مصيبت نامه، مختارنامه، تذکرة‌الاولیا، ديوان اشعار.

زبان و ادبیات فارسی سوم راهنمایی

farsi3vom.blogfa.com/

ذکر تو گویم که تو پاکیِ و خدایی نروم جز به همان ره که توام راه نمایی … خداوند نام و خداوند جای خداوند روزه دهِ رهنمای نام: ۱ – اسم ، لفظی که برای نامیدن کسی …. این نسخه ظاهراً قدیم‌ترین نسخه خطی فارسی است که تاکنون به دست آمده است. ….. درس شانزدهم/ زن پارسا … رابعه یکی از کسانی است که فریدالدین عطار در کتاب تذکره الاولیایش از او یاد …

وادی حیرت(مجموعه پژوهش‌های تئاتر دینی ۲) | ایران تئاتر

theater.ir/fa/7854

۶ آذر ۱۳۸۵ ه‍.ش. – بله، عطار در کتاب یکة خود، با زبانی سنجیده و در نهایت ایجاز، ذکر بسیاری از عرفا ….. در پاریس زن امریکایی لهستانی‌الاصلی به نام مادام بلاواتسکی تعبیر خاص خود از عرفان …… رابعه عدویه هم با تابلویی فراواقعی روبرو می‌شود: … یکی از موارد غریب، که مثلاً در تذکره‌الاولیا به کرّات آمده است، نوشته‌ای است که بر قطرة …

«بادیه» نقطه تلاقی تاریخ، جغرافیا، ادب و عرفان – خبرآنلاین

www.khabaronline.ir/detail/341185/weblog/jafarian

۸ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. – بعدها که به کارهای حج پرداختم، دیدم نام بادیه در آنجا کمتر از شعر و ادب نیست. … که در بارة ابراهیم خواص یا رابعة عدویه و همین طور شبلی و دیگران گفته شده است؛ … ۲۸۴ یا ۲۹۱) آمده است: «ابراهیم خواص از مکه درآمد و تنها به سوی کوفه می‌ رفت. ….. کاری است که امثال عطار در تذکرة الاولیاء به راحتی از عهدة انجامش بر می‌آیند.

مدرسه حقاني – تصوف

www.haghani.hawzahqom.ir/page/تصوف

متن اصلی مقاله حاضر نگاهیست به این جریان و فرقه های بوجود آمده از آن تا به امروز . … جمع صوفی ، «صوفیه » است که به صورت عنوانی برای پیروان تصوف به کار می رود. …. دوره کم کم نوعی مبانی وارد تصوف شد مانند عشق که توسط رابعه عدویه گسترش یافت . …. عطار در تذكره الاوليا و هجويري در كشف المحجوب و جامي در نفحات الانس سالكي ار …

شیخ فرید الدین عطار نیشابوری – کلوب

www.cloob.com/attarclub/شیخ_فرید_الدین_عطار_نیشابوری

فریدالدّین ابوحامد محمّد عطّار نیشابوری یکی از عارفان و همچنین یکی از شاعران … معجب است (دمیری)- در مثنوی نمونه ای از مردم منافق و دو رنگ است که برای نام و ننگ … پی می برد که مانعی در سر راه سلوكش پیش آمده و زمان سختی و دشواری فرا رسیده است. …. در عرصه نثر تذكرة الاولیاء را نوشت و دفتر زندگی صد عارف را با قلم شیرینش نگاشت.

بیدل دهلوی – سایت حسن بایگان

www.baygan.org/Bidel%20v%20Erfan.htm

بهمین دلیل ابدا ً به خودم اجازه نمی دادم تا نام حلاج و حلاج ها و یا صحبتی از عرفان و تصوف و. ….. یهودیانی که اسم اشان در عهد عتیق و جدید آمده شجره نامه داشته باشد کمااینکه یوسف ….. عطار در ” تذکرة الاولیا” ارادت خود را به پیامبر اسلام و خاندان او مخصوصا ً امام … می شود که می نویسد وقتی حسن بصری سخن رانی می کرد “رابعه عدویهکه پیر زنی …

تصوف – دانشنامه جهان اسلام

rch.ac.ir/article/Details/10933

کِنْدی‌ از گروهی‌ به‌ نام‌ صوفیه‌ سخن‌ گفته‌ است‌ که‌ در سال‌ ۲۰۰ در اسکندریة‌ مصر، برای‌ امر ….. مثلاً ابوالحسین‌ نوری‌ در پاسخ‌ به‌ سرجوع کنید بهال‌ تصوف‌ چیست‌، گفت‌: «ترکُ کلِّ …. معروفترین‌ صوفی‌ زن‌، رابعة‌ عَدَویه‌ (قرن‌ دوم‌) است‌ که‌ نامش‌ در بسیاری‌ از آثار … ش‌ ۱ (فروردین‌ تیر ۱۳۶۶)؛ محمدبن‌ ابراهیم‌ عطار، تذکرة‌ الاولیاء ، چاپ‌ محمد استعلامی‌، …

نرگســـــــــــانه های من – عارفانه

nargesi.blogfa.com/category/295/عارفانه

۹ فروردین ۱۳۹۲ ه‍.ش. – نرگســـــــــــانه های من – عارفانه – هر که به من می رسد بوی قفس می دهد / جز تو … تذکره الاولیا / ذکر حبیب عجمی …. نقل است رابعه عدویه یک شب نماز می کرد ؛ ماندگی در او اثر کرد و در خواب … تنها عشق است که این چنین ، شعاع نور وجود را بر جماد هم می تاباند و او را … دوباره پلک دلم می پرد ، نشانه ی چیست ؟ …… *فریدالدین عطار.

منتقدان احمد غزالی؛ ارزیابی انتقادات مربوط به شاهد، سماع و …

mazaheb.urd.ac.ir/article_9511_1203.html

وابستگی احمد غزالی به جریان عرفانی خاصی به نام «عرفان عاشقانه» و «جمال‌گرا»، نتایج … انتقاد مهم دیگری هم که به خواجه شده، به بحث «تقدیس ابلیس» برمی‌گردد. … بنابراین، شاهدبازی و عشق به ظواهر نه تنها دست‌مایه خوبی برای انکار عرفا از جانب … و عاطفه سرشار زنانه، به ویژه در خصوص زنان عارفی چون رابعه عدویه، حرف اول را می‌زند.

برای اموات چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟ | شهر سوال

www.soalcity.ir/node/111

۷ فروردین ۱۳۹۲ ه‍.ش. – قطعا ما می توانیم برای اموات اعمال خیری انجام دهیم که برای آنها هدیه ای عالی … به خدایى كه تو را به زبان آورد، از تو مى خواهم كه به من بگویى آن هدیّه چیست؟ … در روایتى آمده است که رسول خدا(صلى الله علیه وآله) فرمود: براى مردگان … اون شخص طبق چه سند و مدرکی فرمودند که تنها خانواده اش میتوانند؟ …… آیا اسلام زن ستیز است؟

ادبیات سوم راهنمایی

adabiat-3-rahnamai.blogfa.com/

زدن زد زن شدن شد شو کردن کرد کن مردن مرد میر. گروه سوم: فعل‌هایی که مصدر آن‌ها به …. ۱- اسم یا صفتی که با فعل مرکب آمده است نقش نحوی ندارد. ….. فعل چیست ؟ … فعل لازم ( ناگذرا ) : فعلی است که تنها با فاعل معنی جمله را کامل می کند و به …. کلمه ای که بلافاصله پس از حروف اضافه بیاید متمّم نام دارد . ….. رابعه عدویه ۲۰ … عطار نیشابوری

مطالب جدیدتر – معرفت

maarefatt.blogfa.com/?p=3

نام کتاب: تحفه های آن جهانی … شیخ فریدالدین عطار نیشابوری در کتاب مستطاب تذکرة الاولیاء در شرح احوال … در ماجرای اول می بینیم که عارف سترگ بایزید، در راهی تنگ که تنها راه عبور برای … وجود دارد زمانی که می بیند سگی از سوی دیگر راه می آید مسیر آمده را بر می گردد تا ….. بعد از مرگ رابعه عدویه را به خواب دیدند؛ گفتند: «حال گوی.

عرفان و عارفانِ ايران | نقل احوال و اقوال اهل درد، آنها را كه نه مرد …

https://erfaniran.wordpress.com/page/10/

۲۸ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – حكايتِ اين بزرگوار را از زبانِ و قلمِ حضرتِ «عطّارِ نيشابوري» با هم … همين كتاب بوده است، متني كه در اين كتاب، يعني «تذكرة الاولياءِ» وجود دارد، … درب ورودي محل رياضتخانه و آرامگاهِ حضرت رابعه عدويهرابعه تنها ماند. … در منزلگاه اول فروشدند که نام و نشان ایشان در دو عالم از هیچ مقام برنیامد. …… مى‌پرسند اسم شما چيست؟

بر مزار مردی که زنده است ! | وب سایت رسمی محمد نوری زاد

www.nurizad.info/blog/25355

۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – چندی پیش رفتم به دیدنِ سهراب سپهری که گرچه کاشانی بود و باید در … در شاهنامه زن جنگنده و در تذكرة الاوليا زن عارف نيز داريم .از قضا ذكر رابعه عدويه در تذكرة الاوليا يكى از زيباترين بخش هاى اين كتاب است و همچنان است زن جنگنده در شاهنامه . … ابراهيم ادهم به روايت عطار مى گويد :/ مردانگى در خاكدان سگان خسبيدن است .

۱۴ – هفت وادی – rssing.com

myoporaceous3.rssing.com/chan-3325199/all_p14.html

تنها کافی است که نگاهی‌ به فهرست نام کسان در پایان دیوان او انداخت و دید که در …. دم از سیر این دیر دیرینه زن/ صلائی به شاهان پیشینه زن// همان منزل است این جهان خراب/ که … در واقع تذکرةالاولیا مثنوی‌های عطار است که به نثر در آمده، اما نثری شاعرانه، اهمیت …. به ذهن متبادر شود که سبب ذکر آنها با این همه تفاوت احوال در کتابی‌ واحد چیست؟

درسي – blogfa.com

angomanadabiemamreza.blogfa.com/?p=3

تاج سخن چیست ثنای خدا کوست به جانی و به گر نی به جای ** … خداوند نام و خداوند جای خداوند روزه دهِ رهنمای نام: ۱ – اسم ، لفظی که برای نامیدن کسی یا چیزی به کار می رود.

اردیبهشت ۱۳۹۰ – · حُله ·

www.holle.blogfa.com/9002.aspx

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ه‍.ش. – اسمش را گذاشته ام سه گانی پیوسته (سه گانی پیوسته گویا قبلا هم … با توجه به گردآوری نسخه ی نهایی « تذکرة الاولیاء » که در سال ۶۱۷ بیان … اند که تهی دست و تنها باقی بمانند » ( چهار گزارش از تذکرة الاولیاء عطار بابک احمدی ۴۲ ). ۳- محبت: رابعه ی عدویه درباره ی محبت چنین می گوید که: …. ن۲: آمده ام که بمان و خواهم بود.

در پاسخ به سوال آقای عبداله بیخود در رابطه تصوف با طبیعت …

www.irafta.com/showtext.aspx?id=3012

۱۱ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – از دیرباز صوفیّه به صورت فرقه وگروه مشخص وممتازی در آمده شعارها وعلائم …. بیان این حقیقت که تصوف پیش از آنها وجود داشته و در دوم هجری تنها اسم پیدا کرده و این …. احوال صوفیان خاصه آن طور که عطار در تذکره الاولیا می‌گوید مشهور گردیده است. … شاید معروف‌ترین عضو این حلقه رابعه عدویه از زنان عارف و زاهد بود که در …

۹۲/۰۲/۰۸ – ۹۲/۰۲/۱۴ – الشعر العربی – blogfa.com

shearalarabi.blogfa.com/1392/02/2

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. – اجرجر بلجفن غمض یخایب نام …… للطيرِ في السماءِ قد علّمتهُ که یاد داده به پرندگان آسمان (که چیست آن؟ …. أنا رابعة العدوية منم رابعه ی عدویه. … در قرن دوم هجری،معاصر با عارف نامی،حسن بصری عطار هم در تذکرة الاولیاء از او حکایاتی نقل کرده است. … که تنها ریشخندی و خنجری است بر دل و جان داغ دیدگان و آتشی بر جان ایشان.

گارگاه آموزشی فرقه ها ، صوفی گری و درویش مسلکی – …

d-babaeian.persianblog.ir/post/350/

۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. – افراد فرقه راه مخصوصی را طی می‌کنند، که این مسیر با گذشت زمان تغییر می‌کند. …. صوفیه و آل صوفان در رفتار و کردار بوده‌است این نام بر آنان مانده‌است. ….. معروفترین صوفی زن، رابعه عدویه (قرن دوم) است که نامش در بسیاری از آثار صوفیه ذکر شده … مطرح نیست عطار در تذکره اولیائ هنگامیکه به زندگی رابعه ( بزرگ زن …

دانلود پروژه مقاله بررسي زندگي واحوال رابعه عدويه (بانويي …

www.icbc.ir/…/دانلود-پروژه–مقاله-بررسي-زندگي-واحوال-رابعهعدويه-(…

سپس زندگی یكی از زنان عارف بصره،به نام«رابعه عدویّه»(متوفی ۱۸۵یا۱۳۵ه. … رابعه را صاحب كراماتی دانسته اندكه برخی در تذكرهالاولیا عطار آمده است. …. «تنها کسی که در بین این جماعت بیشتر از عشق و محبت الهی دم میزند، «رابعه عدویه» است که ظاهرا … «می گویند از رابعه عدویه– پارسا زنی از اهل بصره که از پیشروان قدیم صوفیه است- …

وبلاگ سرگروه ادبیات پارسی شهرستان زابل

adabiatefarsizabol.blogfa.com/1392/11

نخستين تذکره نويسي که از اين نوع ياد کرده “امير عليشير نوايي “است که در ذکر … جشن یکی از پادشاهان ساسانی به نام « موبد منیکان » آغاز می شود موبد در آنجا به زناسم چیست؟ … اسم خاص اسمی است که تنها یک مصداق داشته باشد و آن مصداق هم برای شنونده و ….. با تمام این اقوال به زعم حقیر نخستین صوفی که شعر گفته همانا رابعه عدویه …

تذكرة الاوليا عطار، شيخ ابوالحسن خرقانى – بزرگترین آرشیو …

۹۴۱-ba.smartfeed2.ir/search/نارت+زیادم+او+لحظه+اونی+که+با+تو+بودم

۴ ساعت پیش – از روزی که تصمیم به اومدن گرفت،ناراحت بود بخاطر لحظه رفتن. … اول اسمش رو لیلی ناز گذاشته بودم(این اسمِ خنده دار رو از ن از ی شنیده …. آن روز نخستین بار بود که نادر به شعبه ۲۷۶ دادگاه خانواده مجتمع ونک آمده بود … تنها مرا برای خودت خواستی شدم . …. کسانی چون اویس قرنی، بایزید بسطامی، ابراهیم ادهم، رابعه عدویه، ابوح …

رواداری در فرهنگ و ادب ایران بخش نخست | ایران گلوبال

www.iranglobal.info/node/40229

۱۷ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. – رابعه عدویه: نفی منی و خوددوستی و خودپرستی ۲۹ …. رواداری نیل به فضیلت و کمالی است که انسان در عین توانائی نه تنها از …. فرمانده «آرسیاب» زنی داشت به نام «پانته آ»، که فرمانده گارد جاویدان بود. ….. در «تذکره الاولیا» از قول حسن بصری آمده است: … در تذکره اولیاء شیخ عطار در باره رابعه آمده است: نقل است جمعی به …

[PDF]Woman and Hazrat Zahra (SA) Position from Sanaee …

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/6001513890607.pdf

ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ،ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻛﻮﺷﺶ ﮔﺮﺩﻳﺪﻩ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﻪ ﻣﻘﺎﻡ ﺯﻥ ﺩﺭ ﻋﺮﻓﺎﻥ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺍﻱ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻃﺮﻳﻖ … ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺟﺎﻳﮕﺎﻩ ﺣﻀﺮﺕ ﺯﻫﺮﺍ(ﺱ)ﻛﻪ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻧﻤﻮﻧﺔ ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﺳﻼﻡ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﺩﻳﺪﮔﺎﻩ ﺍﻭ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻪ ﺷﻮﺩ. ﺳﻨﺎﻳﻲ،ﭼﻮﻥ … ﻋﺎﺭﻓﺎﻧﻲ ﭼﻮﻥ ﺳﻨﺎﻳﻲ ﻭ ﻋﻄﺎﺭ ﻭ ﻣﻮﻟﻮﻱ،ﻋﻤﻮﻡ ﻣﺮﺩﻡ ﻭ ﻃﺒﻘﺎﺕ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻄﺎﺏ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﺍﮔﺮ …. ﭼﻮﻥ ﺭﺍﺑﻌﻪ ﻋﺪﻭﻳﻪ ﺑﺎﺍﺣﺴﺎﺱ ﻟﻄﻴﻒ ﻭﻋﺸﻖ ﺷﺪﻳﺪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﺭﺍﻫﻲ ﻧﻮ ﮔﺸﻮﺩﻩ ﻭ ﻣﻜﺘﺐ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ … ﺑﺮ ﻣﻦ ﺍﻳﻦ ﭼﻴﺴﺖ ﺟﻮﺭ ﺗﻮ ﭘﻴﺪﺍ.

[DOC]تذكره اوليای عطار – Irane7000saale.com

www.irane7000saale.com/Doc-Iran-7000/8…/2-Atttar-Tazkere.doc

تذکرة الاوليای عطار ….. فاروق گفت :«مااسمک»چيست نام تو ؟ ….. اما اين حال تو را از کسی پيش آمده است که شفاعت هيچ بنده سود ندارد . …… و صدق اين سخن را گفته است که وقتی زنی مالک را گفت :ای مرائی! ….. آن سوخته عشق و اشتياق ، آن شيفته قرب و احتراق ، آن گمشده وصال ، آن مقبول الرجال ثانيه مريم صفيه ، رابعه العدويه رحمةالله عليهما.

ادبیات عرفانی – نگارستان ادب فارسی

adabefarsi2.blogfa.com/category/10/ادبیات-عرفانی

۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. – الهی بنام آن خدائی که نام او راحت روح است و پیغام او مفتاح فتوح و سلام … یونانی که پابرهنه و ملبس به ردایی – که از زندگی دنیایی تنها داراییش بود … ادبیات عرفانی چیست؟ …. كه در كمند اين جسم گناه آلود اسير آمده اي … رابعه ی عدویّه. رابعه زنی بود از اهالی بصره (سده ی دوم ه. …. حکایت” تذكره الاولياء عطار نيشابوری”.

رنگین کمان ادب/ادبیات فارسی شهرستان خواف – معنی شعر …

adabiyatekhaf.ir/post/10/معنی-شعر-وتوضیحات-فارسی-سال-سوم-راهنمایی

نام: ۱ – اسم ، لفظی که برای نامیدن کسی یا چیزی به کار می رود. …. ۲ – در فارسی هر مالی که بدون زحمت به دست آمده باشد. …. تنها علم و دانش است که مانند آب حیات زندگی بخش است و هیچ عامل نجاتی هم بجز علم و دانش برای …. رابعه یکی از کسانی است که فریدالدین عطار در کتاب تذکره الاولیایش از او یاد کرده است. … عیال: زن و فرزندان، اهل خانه.

[DOC]سیمای امام رضا

www.shamstoos.ir/…/مقاله%۲۰جدید%۲۰سال%۲۰۹۱%۲۰سیمای%۲۰امامرضا…

تصوف چیست و صوفی ….. تذکره نگاری عرفانی ریشه درظهورمکاتب عرفان وتصوف دارد، عرفان ایرانی که …. گستره تحقیق:موضوع مورد بررسی تنها بررسی سیمای امام رضا (ع )در تذکره های ….. تا این زمان، تصوف، زهد به همراه خوف و خشیت است، ولی با ظهور رابعه عدویه، عشق و ….. (تذكره الاولياء، شيخ فریدالدین عطار، ص ،۲۰۱ قزوینی،هرمس ).

شهرکتاب (@shahrketab) | Instagram photos and videos – …

www.imgrum.net/user/shahrketab/…/930116044851711240_988324546

عطر سنبل، عطر کاج نام کتابی است نوشتهٔ فیروزه جزایری دوما. …. باشد لااقل نمی تواند این حقیقت را نادیده بگیرد که دین تنها یک پدیده اجتماعی و …. در این کتاب از کسانی چون اویس قرنی، ابراهیم ادهم، رابعه عدویه، ابوحنیفه، … از تصحیحات معروف دیگر تذکرةالاولیا، تصحیح محمد استعلامی است که تا کنون ۲۳ … زن دکتر عاشقانه سعی در.راهنماي دانلود
1- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد
2- براي مشاهده فيلم ها با کيفيت بالا از برنامه kmplayer استفاده کنيد
3- در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا 24 ساعت بعد همکاران ما رسيدگي ميکنند
دیدگاه‌ها برای نام تنها زنی که اسمش در تذکره الاولیا عطار آمده چیست ؟ رابعه عدویه بسته هستند
sadra bahrami

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

دیدگاه‌ها برای نام تنها زنی که اسمش در تذکره الاولیا عطار آمده چیست ؟ رابعه عدویه بسته هستندنظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

نظر ها بسته شده اندclose
کانال تلگرام