مکتوب/ مهاجرانی: کسانی که با هر انگیزه ای فیلم خبرگان را منتشر کرده اند، ممکن است در سطحی برخی غوغا سالاران را خرسند کرده باشند تا در این روزهایی که مطامعی علیه نظام و رهبری تیز شده است، دستاویزی فراهم کنند، اما خردمندان و نکته بینان می دانند و می فهمند که این فیلم نشانی از صداقت و صمیمیت درخشانی را به همراه دارد.

عالیترین سمت کشور را به کسی پیشنهاد می کنند و او با برافروختگی پای بر نفس خود می گذارد و نمی پذیرد. به تعبیر امام سجاد علیه السلام:
و لا ترفعنی فی الناس درجة الّا حططتنی عند نفسی درجة مثلها. مرا در میان مردم علوّ مقام مبخش، مگر آن که در درونم حس فروافتادگی بیشتر شود.

مباهله قرن ۲۱

فکر کردن درد دارد
زیبا

“خودم را به خدا سپردم” حرف غلطی است!
گاهی من ديدم عده‌ای اشتباه می‌کنند و خیال می‌کنند کافی است که بگویند: «خودم را به خدا سپردم.» صریح می‌گویم: این حرف، غلط است!
معارف ما، مجموعۀ آيات، روايات و حتّی عقل ما می‌گويد: خودت باید کار کنی! خودت باید خودت را بسازی! این فشار و سختی دارد، ولی گریزی از آن نیست.

اين حرف‌ها چيست که می‌زنی؟ راه بيفت! نشسته‌ای، بعد می‌خواهی خدا بيايد تو را بلند کند و تا مقصد ببرد؟! از این خبرها نیست؛ بلند شو و راه بيفت! خدا هم دستت را می‌گيرد. وقتی او می‌بيند که تو واقعاً می‌خواهی به حق برسی، کمکت می‌کند و تو را به مقصد می‌رساند.
کمک و استعانت، نوعی «امداد» است. بايد خودت بخواهی و دستت را دراز کنی!
آن وقت است که او دستت را می‌گيرد و کمکت می‌کند.

حاج آقا مجتبی تهرانی

منزل ششم: حق و باطل
صفحه ۸۲

مباهله قرن ۲۱

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A