سئو و بهینه سازی

اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد

دسته بندی: اخبار
231 views

اولین کسی که با مسلم بیعت کرد چه کسی بود | گوگل …

www.20370.ir/Default.aspx?…اولین_کسی_که_با_مسلم_بیعت_کرد

عقیقaghigh/اولینکسیکهبا-علیع-بیعتکردکه-…translate this pagejan 17, 2013 – عقیق: یکی از سیاست … اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست که بود؟

اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با …

post11.rozblog.com/…/اولینکسیکهبامسلمبنعقیلپیمانبستاو

۱ روز پیش – اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد,اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که …

اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با …

www.elmihonari.ir/…/اولینکسیکهبامسلمبنعقیلپیمانبستاول

اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد,اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با مسلم بن عقیل …

اولین کسی که با مسلم عقیل پیمان بست کی بود | مرجع …

www.iresearch.ir/Default.aspx?…اولین_کسی_که_با_مسلم_عقیل_پیمان

اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست چه کسی بود. iresearch/defaultاولین_کسی_که_با_مسلم…عقیل…translate … اولین کسی ک با مسلم بیعت کرد که بود؟

اولین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد

newmihan.ir/اولینکسیکهبامسلمبنعقیلبیعتکرد.html

۲۰ ساعت پیش – اولین کسی که با مسلم بیعت کرد چه کسی بود | گوگل پیامکی همراه اول . … ۷ hours ago – اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که …

اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست

newmihan.ir/اولینکسیکهبامسلمبنعقیلپیمانبست.html

۲۰ ساعت پیش – did you mean: اولین کسی که با مسلم ابن عقیل پیمان بست چه کسی بودsearch resultsمسلم بن عقیل در کوفه، ماهیت و ابعاد بیعت … – مرکز اطلاع …

حسین بن علی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/حسین_بن_علی

حسین نیز صلاح را آن دید که پسرعمویش مسلم بن عقیل را به آنجا فرستاده تا … این ناآرامی‌ها به یزید گزارش داده شد و او عبیدالله بن زیاد را حاکم کوفه کرد و به او فرمان داد تا … او کسی بود که از شکستن پیمان صلح با معاویه سرباز زد ولی حاضر به بیعت با یزید …. همچنین حسین بر خلاف حسن، وقتی که مروان در اولین امارتش بر مدینه، علی را …

روزشمار سفر حسين بن علي (ع) – مركز تعليمات اسلامي واشنگتن

www.iec-md.org/MUHARRAM/karwan_eshq.html

معاويه با امام حسن(ع) پيمان صلح منعقد ميکند. …. روز به روز بر تعداد هواداران امام حسين(ع) كه با نماينده اش مسلم،بيعت مى كردند افزوده مى شد تا اين … مسلم بن عقيل، طى نامه اى اوضاع را به امام گزارش داد و با بيان شرايط و زمينه مساعد براى نهضت از امام ….. كسي كه از مكه به طرف كوفه مي‌آيد بعد از عقبه به منزل ديگري مي‌رسد بنام واقعه ولي چون در …

واقعه کربلا – ويکی شيعه

fa.wikishia.net/view/واقعه_کربلا

حسین بن علی برای گریز از بیعت، شبانه از مدینه به طرف مکه حرکت کرد. … امام که مسلم بن عقیل را برای آگاهی از شرایط کوفه به آن شهر فرستاده بود، پیش از رسیدن به … حر بن یزید راه را بر ایشان بست، به سمت کربلا رفت و در آنجا با لشکر عمر بن سعد روبه‌رو شد. …. وی می‌دانست که تا امام حسین(ع) در مکه است، کسی با او بیعت نمی‌کند.

مسلم بن عقیل – ویکی فقه

www.wikifeqh.ir/مسلم_بن_عقیل

مسلم بن عقیل علیه‌السلام از یاران با وفای امام حسین علیه‌السلام بود که در کوفه به شهادت …. در آغاز دوازده هزار نفر از مردم کوفه با وی بیعت کردند؛ و به زودی شمار بیعت …. ده نفر از کوفیان را همراه خود دید ولی با عبور از اولین خانه هیچ کس با وی نمانده بود.

اولین شهید كربلا، مسلم بن عقیل -۲ – درس هايي از قرآن

gharaati.ir/show.php?page=darsha&id=1228

تاريخ پخش :: ۱۳۷۰/۵/۳, اولین شهید كربلا، مسلم بن عقیل -۲, بايگاني سالانه – ۱۳۷۰ ….. «لعن الله من بائک وغشش» خدا لعنت کند کسی که با تو بیعت کرد و کلک زد. «وخذلک و … خدا لعنت کند کسی که با زبان با تو پیمان بست و در عمل صداقت نداشت.

مسلم بن عوسجه اسدی کوفی

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/4180/…/مسلمبن-عوسجه-اسدی-کوف…

مسلم بن عقیل، مورد حمایت و یاری مسلم بن عوسجه در کوفه بود و برایش وجوهات و سلاح … مسلم از او بیعت گرفت و پیمان های محکمی با او بست که خیر اندیشی کند و تمام … اولین کسی بود که بلند شد و سخنانی سرشار از عشق به خدا و اهل بیت:، بیان کرد و …

نامه حضرت مسلم بن عقیل به امام حسین(علیه السلام) به سال ۶۰ …

www.balagh.ir/content/4105

به راستي مسلم كيست و چرا راهي كوفه پيمان شكن شد؟ … ايشان به جاي اينكه با سرعت و شتاب راهي كوفه شود، مسلم بن عقيل، پسرعمويش را به كوفه فرستاد. … اين بي وفايي، در سخنان كساني كه از آن حضرت مي خواستند به كوفه نرود نيز منعكس شده است. … در تاريخ آمده كه دوازده، هجده و يا به نقل از ابن كثير، چهل هزار نفر با مسلم بيعت كردند.

اولین شهید از یاران امام حسین (ع) چه کسی بود؟/ ماجرای خواب …

www.mashreghnews.ir/…/اولین-شهید-از-یاران-امام-حسین-ع-چه-کسی-بود-…

۳ روز پیش – امام حسین(ع) کوفیان را مخاطب کرد و گفت که: آیا در میان شما فریادرسی نیست؟ … پیش از امام، عبدالله بن زبیر برای گرفتن بیعت از مردم مکه وارد این شهر … کوتاه زمانی بعد، امام، «مسلم بن عقیل» را با توصیه‌ی این که، تقوا و …. از پیمان شکنی کوفیان آگاه شده، تصمیم به بازگشت گرفته که حر با آن مخالفت کرده است.

اولین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد که بود? | دستان …

www.idastan.ir/Default.aspx?…اولین_کسی_که_با_مسلم_بن_عقیل_بی

علیه السلام که با نماینده اش «مسلم بن عقیل »، بیعت می کردند افزوده می شد تا این که . … مسلم بن عقیل در کوفه تنها ماند به گونه ای که از هجده هزار نفر که با او پیمان . … اولین اقدام امام حسین (ع) فرستادن مسلم به کوفه بود، مسلم پس از رفتن از مکه به .

زندگی نامه مسلم بن عقیل(ع) – بیتوته

www.beytoote.com/religious/bozorgan-din/muslimbin2-aqeel1-cyst.html

۸ ذی حجه ۶۰: دستگیری هانی،سپس شهادت او، خروج مسلم بن عقیل در کوفه با چهار هزار … حسین بن علی او را روانه کوفه ساخت که به نام آن حضرت از اهالی کوفه بیعت بگیرد. …. مسجد شد، بزرگان کوفه را احضار کرد و گفت: «هر کس که مسلم در خانه او پيدا شود و …

اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین … – …

www.bestofday.ir/reader/text/201610151221076306

۲۳ ساعت پیش – ۲ نخستین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست +۱۴۵۰% ۳ نخستین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد معنی.

به سايت پژوهشکده باقر العلوم خوش آمديد

www.pajoohe.com/fa/print.php?UID=44395

مسلم بن عوسجه از معدود کسانی بود که به امام حسین(ع) نامه نوشته بود و او را به … معقل هم با مسلم رفت و آمد میکرد تا این که سرانجام موفق شد مسلم بن عقیل را در … و با مسلم درباره حضور یک چهارم قبیله مذحج و اسد جهت نبرد با ابنزیاد پیمان بست. … اما اصحاب بر حمایت همه جانبه خود از امام(ع) تأکید کردند و بر وفاداری به بیعت خود پای فشردند.

دائره المعارف اسلامی طهور – نمایش مطلب : ابوجحل مسلم بن عوسجه

tahoor.com/fa/article/view/27266

دانشنامه اسلامی طهور : این مقاله در باره ابوجحل مسلم بن عوسجه است. … او در کوفه برای رهبری امام حسین (ع) از کوفیان بیعت گرفت! … مسلم بن عوسجه پس از شهادت “مسلم بن عقیل و هانی بن عروه”، مدت ها پنهان شد و بعد با خانواده اش از کوفه فرار کرد و در کربلا خود … کسی هستی که جان خویش را ارزانی کرد و اولین شهید از شهیدان خداوندی که پیمان …

مُسلم ابن عَوسَجَه اَسَدی – نمایش محتوای تولیدات ویژه – صدا و …

semnan.irib.ir/-/مسلمابن-عوسجه-اسدی

تاریخ نویسان و سیره نویسان گفته اند مسلم بن عوسجه از کسانی بود که از کوفه به امام نامه … او با مسلم بن عوسجه درباره یک چهارم قبیله «مذحج» و «اسد» پیمان بسته بود که در جنگ با … معقل هم با مسلم رفت و آمد می کرد تا این که برای او اجازه ملاقات گرفت و نزد مسلم بن عقیل آمد. … همانند مسلم بن عوسجه که اولین مرد بیعت کننده با امام بود.

اسامی ۷۲ تن کربلا – موسسه اباصالح (عج) وبلاگ تعزیه خورزوق

abasaleh9359.blogfa.com/post-43.aspx

پس از انعقاد پیمان صلح میان امام مجتبی (ع) و معاویه ، با برادرش و بقیه اهل بیت (ع) به مدینه آمدند . …. در نهضت مسلم بن عقیل نیز از بیعت کنندگان با وی بود . … در کوفه ، از کسانی بود که در راه بیعت گرفتن برای مسلم بن عقیل ، کوشش فراوان می کرد . ….. ۶۴- مسلم بن عوسجه اسدی : اولین شهید عاشورا که در حمله نخست به شهادت رسید .

اولین سفیر امام حسین علیه السلام به کوفه مسلم بن عقیل :: …

https://jsmms.blog.ir/…/اولین-سفیر-امام-حسین-علیه-السلام-به-کوفه-مس

« مسلم بن عقیل » پیشاهنگ نهضت کربلا و سفیر امام حسین به سوی مردم کوفه بود . … به چشم می خورد که از آن حضرت می خواستند مردم را به بیعت با خود دعوت کند و به کوفه … و سازماندهی و تشکل نیروهای انقلابی ، ضروری بود که کسی قبلا به کوفه رفته و … ( مسلم ) را با شما به کوفه می فرستم ، اگر مردم با او بیعت کردند ؛ من نیز خواهم آمد .

اولین روز ماه محرم/مسلم بن عقیل؛ سفیر عشق – IQNA

www.iqna.ir/fa/news/…/اولین-روز-ماه-محرممسلمبنعقیل-سفیر-عشق

۴ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. – تعداد فراوانی از مبارزان کوفه با مسلم بن عقیل(ع) بیعت کردند و او را به … مسلم بن عقیل پراکنده شده و او پس از پایان نماز مغرب، تنها شد و کسی با او باقی نمانده بود. … اولین روز از ماه محرم که ماه حزن و اندوه است به‌ نام مسلم‌بن‌عقیل که پسرعمو و … فرستاد که بررسی کند که آیا مردم کوفه بر سر عهد و پیمان خود هستند یا نه؟

السلام علیک یا سفیرالحسین(ع)/ سه وصیت مسلم به عمربن …

www.mehrnews.com/…/السلام-علیک-یا-سفیرالحسین-ع-سه-وصیت-مس

۵ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. – همان فرستاده اباعبدالله (ع) به سوی مردم کوفه که در ابتدا با آغوش باز او را پذیرا شدند … عبيداللّه بن زياد پس از دریافت نامه یزید، فوراً به طرف كوفه حركت كرد. … نقل شده که پس از رفتن مسلم بن عقيل به خانه هانى بن عروه و بيعت ۱۸ هزار نفر با … سپس برو در دارالاماره بنشين كه دیگر هيچ كس تو را از هدفت باز نخواهد داشت.

«مسلم ابن عوسجه اسدي» اولین بیعت کننده با امام حسین(ع)/ …

www.rajanews.com/news/224689

۲۰ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – اگر اينها را سنگباران نكنيد همه شما را هلاك خواهند كرد» با شنيدن سخن او، عمر سعد … هر كس كه از انسانيت، مردانگي و غيرت ديني سخن مي‌گويد، اگر با تاريخ … او از زمره مرداني بود كه وقتي مسلم بن عقيل به كوفه وارد شد، از مردم براي او بيعت گرفت(۶). … او با مسلم بن عوسجه درباره يك چهارم قبيله «مذحج» و «اسد» پيمان بسته …

اولین روز ماه محرم/مسلم بن عقیل؛ سفیری که قربانی شخصیت …

tnews.ir/news/704B50071743.html

۲۲ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – اولین روز ماه محرم/مسلم بن عقیل؛ سفیری که قربانی شخصیت ناهم گون … امام حسین(ع) بعد از مرگ معاویه با یزید بیعت نکرد و پس از فشارهای حاکم مدینه به مکه هجرت کرد، مردم … فرستاد که بررسی کند که آیا مردم کوفه بر سر عهد و پیمان خود هستند یا نه؟ … بین مردم رعب و وحشت به راه انداخت تا جایی که کسی با مسلم نماند.

زندگینامه مسلم بن عقیل – آسمونی

www.asemooni.com › چهره ها › بیوگرافی بزرگان دین

آسمونی اولين پورتال جامع اينترنتى …. مى دانیم که «مسلم بن عقیل » پیشاهنگ نهضت کربلا و سفیر امام حسین به سوى مردم کوفه بود. …. شیعیان، دسته دسته به خانه مختار مى آمدند و با مسلم دیدار و بیعت مى کردند و مسلم هم … «از آن پس، دست بود و دست که پیمان با سخنگوى «حسین بن على » مى بست.» … پس هر کس باید بر خویش بترسد.

SNN.ir – .: Student News Agency :. – خبرگزاري دانشجو – مسلم …

www.snn.ir/print/272637

مسلم‌بن عقیل؛ اولین کسی که از راه دور به حسین(ع) سلام داد … گروه دین و اندیشه « خبرگزاری دانشجو»؛ ریان ابن شبیب روایت کرده که من روز اول محرم خدمت حضرت علی بن …

مسلم بن عقیل؛ یار وفادار امام حسین(ع) اولین فدایی نهضت …

aghigh.ir/…/مسلمبنعقیل-یار-وفادار-امام-حسینع-اولین-فدایی-نهضت-ع…

۱۶ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – مسلم بن عقیل؛ یار وفادار امام حسین(ع) اولین فدایی نهضت عاشورا …. «مسلم بن عقیل » با گرفتن دو راهنما از مکه به سوى کوفه حرکت کرد. … مردمى که با «مسلم بن عقیل » بیعت کرده و در انتظار آمدن حسین بن …. و اما در کوفه، همه درها به روی «مسلم بن عقیل » بسته بود و هر کس، سوداى سلامت و آسایش خویش را در سر داشت.

مشروح زندگانی حضرت مسلم بن عقیل (ع) – Aviny.com

www.aviny.com/occasion/ahlebeit/imamhosein/moharram/87/…/01.aspx

مى دانيم كه «مسلم بن عقيل » پيشاهنگ نهضت كربلا و سفير امام حسين به سوى مردم كوفه بود. …. شيعيان، دسته دسته به خانه مختار مى آمدند و با مسلم ديدار و بيعت مى كردند و مسلم هم نامه امام حسين(ع) را خطاب به مؤمنان و مسلمانان … «از آن پس، دست بود و دست كه پيمان با سخنگوى «حسين بن على » مى بست.» … پس هر كس بايد بر خويش بترسد.

از مدينه تا کربلا همراه با سيدالشهداء امام حسين عليه السلام

www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=notepad&id=150

وقتي مروان بن حکم بيعت با يزيد را از حضرت درخواست کرد امام حسين(عليه السلام) … کسي که به سوي خدا دعوت کند عمل نيک انجام دهد و بگويد از مسلمانان هستم، از خدا و … حضرت با رسيدن نامه مسلم بن عقيل مبني بر بيعت مردم کوفه با وي و از سوي ديگر براي …. رسول خدا فرمود: هر کس سلطان ستمگر، پيمان شکن، حلال کننده حرامها و مخالف با …

۷۲ تن دشت کربلا – اسامی شهدای ۷۲تن دشت کربلا

www.72tankarbala.blogfa.com/post/3

اما سید الشهدا که فساد یزید و بی لیاقتی او را می دانست ، از بیعت امتناع کرد و برای نجات … پیمان شکنی کوفیان و شهادت مسلم بن عقیل اوضاع عراق نامطلوب ساخت و سید الشهدا که همراه … از شهدای کربلا و اصحاب دلاور امام حسین (ع) بود ؛ از جمله کسانی که سید الشهدا (ع) در لحظات … در نهضت مسلم بن عقیل نیز از بیعت کنندگان با وی بود .

مسلم بن عوسجه – دانشنامه‌ی اسلامی

wiki.ahlolbait.com/مسلم_بن_عوسجه

۲۵ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – مردم کوفه در آن جا به دیدارش می‌رفتند و بیعت خود را با امام حسین علیه السلام ابراز می‌داشتند. … این خبر به امام در مکه رسید و آن حضرت به سوی کوفه حرکت کرد. … مسلم بن عقیل برای نظم بخشیدن به یاران خود، فرماندهانی را برگزید و عبدالله بن … بعد از جوانان بنی‌هاشم، مسلم بن عوسجه اولین کسی بود که بلند شد و سخنانی …

مسلم بن عقیل در کوفه، ماهیت و ابعاد بیعت کوفیان با وی

ghadeer.org/Book/87/13308

بی گمان شخصیت نعمان بن بشیر با عبیدالله بن زیاد که کمی بعد حاکم کوفه شد … می دهد که برخی از شیعیانی که با مسلم بن عقیل دیدار می کردند، اطلاعات مبالغه آمیز و احیانا … جز شرایط بن بست سیاسی و قبیله ای برای همراهی بصریان با امام حسین (علیه … سوگند به خدا هر آن کس که از یاری حسین بن علی سر باز زند، خداوند او را در دنیا …

زندگی‌نامه مسلم بن عوسجه را می‌خواستم؟ شیعه شناسی

shiastudies.net/portal/fa/…/زندگی‌نامه%۲۰مسلم%۲۰بن%۲۰عوسجه%۲۰را…

آیا با قتل مسلم بن عوسجه خوشحال می‌شوید [در حالی‌که] قسم به کسی که تسلیم او … همچنین آمده است: «همه مصادر نام مسلم بن عوسجه اسدی را [در شمار یاران امام و شهدای کربلا] ذکر کرده‌اند و او اولین … در کوفه برای امام حسین بیعت جمع می‌‌کرد و مسلم بن عقیل هنگامی که حرکت کوتاه خود را آغاز کرد، با او برای بیعت با برخی قبایل، پیمان بست».

نامه‌نگاری مسلم‌بن‌عقیل با امام حسین(ع) در ۱۲ یا ۱۳ ذی‌القعده – …

www.isna.ir/…/نامه-نگاری-مسلمبنعقیلبا-امام-حسین-ع-در-۱۲-یا-۱۳-ذ…

۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – در ادامه به شرح وقایع شهر کوفه پس از بیعت کوفیان با مسلم‌بن‌عقیل پرداخته … من با کسی که با من سر جنگ نداشته باشد، جنگ نخواهم کرد و کسی که بر من … تازیانه و شمشیر من برای کسی است که دستور مرا اطاعت نکند و با پیمان من مخالفت کند. … “معقل” کم کم اولین کسی بود که به آنجا می‌رفت و آخرین کسی بود که از آن …

يا حسين(ع) – اسامی ۷۲ یار با وفای آقا امام حسین

www.72shahidehagh.blogfa.com/post/3

پس از انعقاد پیمان صلح میان امام مجتبی (ع) و معاویه ، با برادرش و بقیه اهل بیت (ع) به … با مرگ معاویه در سال ۶۰ هجری یزید به والی مدینه نوشت که از امام حسین (ع) بیعت بگیرد . … از مدینه به مکه هجرت کرد و در پی نامه نگاری های کوفیان و شیعیان عراق با آن ….. از کسانی بود که وقتی مسلم بن عقیل نامه امام حسین (ع) را برای اهل کوفه خواند …

شهادت مسلم بن عقيل – شرکت شمسا

shamsa.ir › اماکن و اشخاص › كشور عراق › نجف و كوفه › مسلم بن عقيل

ابتدا با او بيعت كرد و سپس سه هزار درهم را به او داد. … عبيدالله هنگامي كه دريافت مسلم بن عقيل(عليه السلام) در خانه هاني به سر مي بَرد، تصميم گرفت هاني را با …. عبيدالله با ترس از منبر پايين جَست و با شتاب تمام به سوي قصر رفت و درها را به روي خود بست.۷ … من نخستين كسي بودم كه رويدادهاي قصر را به مسلم(عليه السلام) اطلاع دادم.

نورنامه – معرفی اجمالی و اسامی ۷۲ تن از شهدای کربلا، به …

noornameh.ir/extrapage/shohada

با مرگ معاویه در سال ۶۰ هجری یزید به والی مدینه نوشت که از امام حسین (ع) بیعت بگیرد. … از مدینه به مکه هجرت کرد و در پی نامه نگاری های کوفیان و شیعیان عراق با آن حضرت و دعوت … پیمان شکنی کوفیان و شهادت مسلم بن عقیل اوضاع عراق نامطلوب ساخت و … از شهدای کربلا و اصحاب دلاور امام حسین (ع) بود؛ از جمله کسانی که سیدالشهدا (ع) در …

ایکنا – اولین روز ماه محرم/مسلم بن عقیل؛ سفیری که قربانی …

sahebkhabar.ir/…/اولین-روز-ماه-محرم-مسلمبنعقیل-سفیری-که-قربان…

۲۳ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – گروه اجتماعی: اولین روز از ماه محرم به نام مسلم بن عقیل به‌عنوان سفیر … امام حسین(ع) بعد از مرگ معاویه با یزید بیعت نکرد و پس از فشارهای حاکم مدینه به مکه هجرت کرد، مردم … فرستاد که بررسی کند که آیا مردم کوفه بر سر عهد و پیمان خود هستند یا نه؟ … بین مردم رعب و وحشت به راه انداخت تا جایی که کسی با مسلم نماند.

نام دختران مسلم بن عقیل چه بود؟ – روضه نیوز

www.rozenews.com/view/11940/نام-دختران-مسلمبنعقیل-چه-بود؟

۹ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – با این بیان که دو تا از فرزندان مسلم به نام های عبدالله و محمد. … جناب مسلم بن عقیل دو دختر دیگر به نام های عاتکه و حمیده داشتند که عاتکه در روز عاشورا، … چرا کوفیان پیمان شکستند؟ … ابلیس اولین کسی بود که در سقیفه بیعت کرد.

امام حسين (ع )

www.erfan.ir/farsi/occasion/shaban87/imam_hussein/04.htm

امـام فـرمـود: من هرگز با يزيد بيعت نخواهم كرد, چون يزيد مردى است فاسق كه فسق خود را … را براى غير تو نگه نمى دارم كه براى نـصـيـحت وخيرخواهى هيچ كس شايسته تر از تو …. كه حضرت در اولين روزهاى حركت خود به سمت كوفه , از تغيير اوضاع آن سـامـان با … در جاده اصلى به راه افتادند مسلم بن عقيل گـفت :مى ترسم ما را تعقيب كنند و به ما …

پرتال جامع علوم انسانی – مسلم بن عوسجه

www.ensani.ir/fa/content/58415/default.aspx

حبیب بن مظاهر و مسلم بن عوسجه با تمام وجود برای امام(ع) از مردم کوفه بیعت می‌گرفتند. … هنگامی که مسلم بن عقیل ناچار شد اقدامات خود را مخفیانه در کوفه انجام دهد، مسلم بن عوسجه … ابن زیاد یکی از غلامان خود به نام معقل را مأمور کرد تا سه هزار درهم بگیرد و یاران … بعد از جوانان بنی هاشم، مسلم بن عوسجه اولین کسی بود که بلند شد و سخنانی …

قيام مختار و اهل بيت (عليه‌السّلام)

www.agri-esfahan.ir/Default.aspx?tabID=1802

… (ع) بيعت بگيرد، او اولين نفري بود كه با مسلم (ع) پيمان بست، سپس خانه‌اش را … پس از ورود ابن زياد به كوفه و فراري شدن مردم از دور مسلم، مختار به همراه عده‌اي … طلب خون امام حسين و ياري مظلومان قيام كرد و همه قاتلين جريان كربلا و كساني كه در … [۹] و با توجه به شخصيت معنوي محمد بن حنفيه، مي‌توان گفت اجازه او با اذن امام سجاد بوده است.

مسلم بن عوسجه که بود ومدفن ایشان کجاست؟ – تور کربلا

www.tour-of-karbala.loxblog.com/…/مسلم%۲۰بن%۲۰عوسجه%۲۰که%۲۰…

۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – مسلم بن عقیل طبق برخی نقل‌ها، اول به خانه مسلم بن عوسجه رفت. مردم کوفه در آنجا به دیدارش می‌رفتند و بیعت خود را با امام حسین(ع) ابراز می‌داشتند. … بعد از جوانان بنی هاشم، مسلم بن عوسجه اولین کسی بود که بلند شد و اظهار داشت: … مسلم بن عوسجه به امام(ع) اشاره کرد و به حبیب گفت: «تو را وصیت می‌کنم به این شخص، …

سرنوشت کسانی که امام حسین را یاری کردند – پایگاه شهید …

payegahsayyad.persianblog.ir/page/35

عبداللّه بن مسلم بن عقیل. در روز عاشورا پس از شهادت همه اصحاب امام حسین علیه السلام ، جوانان بنی هاشم آماده نبرد با دشمن شدند. اوّلین کسی که پیش امام علیه السلام آمد …

هفته دوم آذر ۱۳۹۰ – یا حسیـــــــــــــــــــــــــن

bito-mimiram.blogfa.com/90092.aspx

روز عاشورا پس از شهادت یاران امام، اولین کسی که اجازه میدان طلبید تا جان را فدای دین کند، او بود. اگر چه به میدان … امام حسین (ع ) نیز مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد.

زندگی نامه ۷۲ تن از اصحاب امام حسین (ع) – سایت تعزیه دهستان کال

tazyekal.ir/زندگی-نامه-۷۲-تن-از-اصحاب-امام-حسین-ع/

پس از انعقاد پیمان صلح میان امام مجتبی (ع) و معاویه ، با برادرش و بقیه اهل بیت (ع) به مدینه آمدند . …. در نهضت مسلم بن عقیل نیز از بیعت کنندگان با وی بود . … کوفه ، از کسانی بود که در راه بیعت گرفتن برای مسلم بن عقیل ، کوشش فراوان می کرد . ….. ۵۷- عون بن علی بن ابی طالب (ع) : از شهدای کربلاست اولین کسی بود که پس از شهادت …

حامیان حاج ابراهیم نکو – مسلم بن عقیل

hamiyan313.blogfa.com/post-125.aspx

چرا اولین روز محرم با نام مسلم ابن عقیل شناخته می شود … پیمان شکنی کوفیان گره خورده است. کوفه. کوفه شهری است در حاشیه رود فرات و در ده کیلومتری نجف که امروزه به یکدیگر … مسلم بن عقیل نیمه ماه رمضان، به صورت مخفی و شبانه، به سوی مدینه حرکت کرد. … در مجلس عبیدالله بن زیاد چشم گرداند، کسی را برای وصیت کردن نیافت.

بیوگرافی کامل شهدای کربلا – صاحب نیوز

sahebnews.ir › مذهبی

۳۰ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – وی فرزند ارشد امام حسین و اولین شهید از خاندان بنی هاشم است. …. (لذا رقیه همسر مسلم ابن عقیل با عباس اصغر خواهر و برادر تنی و از یک مادر هستند) …. در زیارت ناحیه، از او با عناوین هم پیمان ایمان، نصیحت کننده به سوی ….. ابوثمامه همان کسی است که نزد امام(علیه السلام) از نماز اول وقت یاد کرد و امام(علیه السلام) او را دعا کرد.راهنماي دانلود
1- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد
2- براي مشاهده فيلم ها با کيفيت بالا از برنامه kmplayer استفاده کنيد
3- در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا 24 ساعت بعد همکاران ما رسيدگي ميکنند
دیدگاه‌ها برای اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد بسته هستند
sadra bahrami

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

دیدگاه‌ها برای اولین کسی که با مسلم بن عقیل پیمان بست|اولین کسی که با مسلم بن عقیل بیعت کرد بسته هستندنظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

نظر ها بسته شده اندclose
کانال تلگرام